18

Social Media

Light
Dark

Historijski rezultat za BiH: Adnan Hadžović osvojio prvo mjesto na Svjetskom prvenstvu u bodybuildingu i fitnessu

Na Svjetskom prvenstvu koje se održalo 5.11.2023 u Berlinu gdje je učestvovalo preko 250 takmičara iz 30 zemalja, naš sugrađanin je osvojio titulu prvaka svijeta i time napravio značajan rezultat za Bosnu i Hercegovinu.  Adnan Hadžović je pored nevjerovatno jake konkurencije uspio da osvojio zlato i ponosno podigne zastavu Bosne i Hercegovine kao jedan od rijetkih takmičara koji je sa balkana uspio dobiti kvalifikaciju za Svjetsko prvenstvo . Kada smo ga pitali kako se osjeća kao šampion svijeta skromno je odgovorio: Na pitanje šta planira u narednom periodu, Hadžović je poručio:

Na Svjetskom prvenstvu koje se održalo 5.11.2023 u Berlinu gdje je učestvovalo preko 250 takmičara iz 30 zemalja, naš sugrađanin je osvojio titulu prvaka svijeta i time napravio značajan rezultat za Bosnu i Hercegovinu.

Adnan Hadžović je pored nevjerovatno jake konkurencije uspio da osvojio zlato i ponosno podigne zastavu Bosne i Hercegovine kao jedan od rijetkih takmičara koji je sa balkana uspio dobiti kvalifikaciju za Svjetsko prvenstvo .

Kada smo ga pitali kako se osjeća kao šampion svijeta skromno je odgovorio:

• Lagao bih kada bih rekao da nisam sretan i da nije poseban osjećaj biti upisan u historiju sporta kao prvak svijeta. Svako ko se imalo razumije u sport zna koliko je potrebno dati sebe i koliku žrtvu treba podnijeti da bi se dobila medalja a kamoli prvo mjesto na nekom takmičenju koje nosi težinu kao Svijetsko prvenstvo. Moram napomenti da sam malo i razočaran jer me niko od ljudi koji se pitaju nešto u vezi sporta nije kontaktirao i makar čestitao na uspjehu. Finansijska pomoć mi je trebala biti dodijeljena kao perspektivnom sportisti ali ostao sam uskraćen za to. Samo ove godine postao sam 3x Prvak Balkana, Prvak Evrope, 2x Regionalni Prvak, Mr. Physique 2023… Razgovor sa uposlenicima općine Novi Grad nikada nisam dobio.
  • Ne želim da ispadne da kukam ja ću raditi dva posla kao i do sada da bi isfinansirao takmičenja i otišao braniti boje naše zemlje ali je tužno što mladi sportisti gube perspektivu na taj način jer se nažalost kod nas pitaju ljudi koji nikada nisu osjetili težinu priprema .

Na pitanje šta planira u narednom periodu, Hadžović je poručio:

• Trenutno imam u planu napraviti malu pauzu od takmičenja i svoju energiju posvetiti mladim sportistima kako bi im pomagao u osvarenju njihovih snova .